Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

Najczęściej zadawane pytania

Print Friendly, PDF & Email

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA ZWIĄZANE Z ZAMAWIANIEM IMPREZ ORAZ ICH OMÓWIENIE i WŁAŚCIWA INTERPRETACJA

WYŻYWIENIE  NA WYCIECZKACH / czym różni się kolacja od ciepłej kolacji i obiadokolacji ?

Ze względu na różne interpretacje klientów dotyczących  ogólnie stosowanych określeń w restauracjach , pensjonatach i hotelach w zakresie wyżywienia wyjaśniamy, iż każdorazowo gdy mówimy o KOLACJI - jest to przykładowo: pieczywo, wędlina, ser żółty, pomidor, ogórek oraz herbata /w dowolnej konfiguracji/. CIEPŁA KOLACJA oznacza np. gulasz, bigos, wątróbkę, kiełbasę na ciepło, fasolkę po bretońsku lub jajecznicę z pieczywem oraz herbatę. Natomiast OBIADOKOLACJA to dwudaniowy obiad /zupa plus drugie danie/ podany w porze kolacji. Prosimy sprawdzać jakie posiłki oferuje Biuro w konkretnej wycieczce, oczywiście każdorazowo na Państwa wniosek możemy uwzględnić zmiany zarówno w wyżywieniu jak i w programie wycieczki, a nową kalkulację po zmianach z tego tytułu podamy do 24 godzin.

REASUMUJĄC prosimy uważnie czytać jakie posiłki są zawarte w interesującej Państwa ofercie, jeżeli macie wątpliwości co oznaczają poszczególne sformułowania to warto poprosić przed podpisaniem umowy o wyjaśnienie pracownika biura. W umowie na Państwa wniosek możemy skorygować i zmienić rodzaj i ilość wyżywienia z oferty. Każda taka korekta niesie z sobą także korekty ceny usługi.

OKREŚLENIE STANDARDU  AUTOKARÓW I BUSÓW - używanych do transportu w czasie wycieczek szkolnych, zielonych szkół, kolonii i obozów.

  • STANDARD PODSTAWOWY TURYSTYCZNY – klasyczny fotel / nie uchylny /, nadmuchy zimnego lub ciepłego powietrza – nie mylić z klimatyzacją
  • STANDARD PODWYŻSZONY - uchylne fotele, klimatyzacja, dvd, nagłośnienie
  • STANDARD LUKSUSOWY – uchylne fotele, klimatyzacja, dvd, nagłośnienie, cafe bar, wc, / wi-fi - opcja dodatkowa /

OKREŚLENIE STANDARDU ZAKWATEROWANIA  dzieci i młodzieży w czasie wycieczek szkolnych, zielonych szkół, kolonii i obozów.

Organizator – Biuro podróży BARTEK zapewnia swoim klientom w czasie organizacji imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży podstawowy standard turystyczny zakwaterowania który obejmuje zakwaterowanie w: pensjonatach, domach wczasowych, domach i ośrodkach wypoczynkowych, schroniskach górskich, schroniskach młodzieżowych, motelach i hostelach. W ramach świadczeń klient otrzymuje zakwaterowaniu w pokoju wieloosobowym od 4-12 osób, dopuszczalne są łóżka piętrowe . Węzły sanitarne, wc i prysznice ogólnodostępne na korytarzach. Powyższy standard jest ujęty w kalkulacjach wycieczek szkolnych itd.

UWAGA - od pięciu lat Biuro bez podnoszenia kosztów młodzieżowej imprezy turystycznej stara się w ramach oferowanych usług podnosić standard zakwaterowania na poszczególnych kierunkach czy w konkretnych miastach a w ramach aktualnych promocji może nawet zakwaterować taką grupę młodzieżową w hotelu*** . Nie znaczy to jednak że grupa korzystająca z podwyższonego standardu  np. w maju może się ubiegać o jakiekolwiek zwroty lub dopłaty od Biura jeżeli np. w miesiącu wrześniu będzie zakwaterowana w standardzie zgodnym z tym opisanym w katalogu. Każdorazowo szczegółowo określa to umowa-zgłoszenie w której zawarte są poszczególne świadczenia.

O P I E K A  na wycieczce szkolnej G R A T I S  lub OPIEKA ZE 100% RABATEM :

Ponieważ wśród naszych klientów spotkaliśmy się z  różnymi interpretacjami pojęcia „bezpłatnej opieki tzw. gratisów” w czasie wycieczek szkolnych, przedstawiamy poniższy przykład ilustrujący właściwą wykładnię w tym zakresie, jednocześnie informujemy, że pojęcie bezpłatnej opieki określane jest w katalogu jako osoby z rabatem 100%. PRZYKŁAD: Grupa od 30 do 39 osób płatnych po 115,00 zł./os  + 3 osoby ze 100% rabatem/

WYJAŚNIENIE: W grupie osób  pomiędzy 30 a 39 osób / np. 36 dzieci / każde z nich płaci za wycieczkę 115,00 zł natomiast  3 osoby opieki podróżujące z dziećmi mają 100% rab. Te 3 osoby to 3 dodatkowe osoby powyżej 36 dzieci płatnych / np. 2 wychowawców i 1 rodzic, którzy jadą bezpłatnie / Stosujemy złota zasadę: na każde 10 dzieci 1 opiekun otrzymuje 100% rabatu w czasie wycieczki szkolnej.

C E N Y   WYCIECZEK  SZKOLNYCH w tym katalogu – są skalkulowane dla szkół z Bielska-Białej

DLA SZKÓŁ Z POZA TEGO TERENU INDYWIDUALNIE KALKULUJEMY CENY DOJAZDU, JEST TO KOSZT DODATKOWY, LECZ NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH.

Z A M A W I A N I E  imprez, rezerwacje i podpisywanie umów w B.P. BARTEK

Imprezy w „Bartku” można zamawiać telefonicznie, za pomocą internetu lub osobiście w siedzibie firmy w Bielsku-Białej przy ul. Zagrody 150 od 8-16.00 od poniedziałku do piątku i od 9.00 – 13.00 w soboty. Na życzenie klienta dopełniamy formalności związanych z wycieczką bezpośrednio w szkole jeżeli tylko jest to możliwe. Aczkolwiek 90% formalności związanych z zamówieniami wycieczek w roku szkolnym 2015/2016 dokonaliśmy już za pomocą telefonu, faxu i internetu. W katalogu wycieczek szkolnych skalkulowano imprezy dla dzieci uczących się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Natomiast imprezy turystyczne dla nauczycieli opracowano w specjalnym - oddzielnym katalogu, warto pytać o niego w sekretariatach i pokojach nauczycielskich Państwa Szkół.

Uwaga - indywidualne kalkulacje imprez na specjalne życzenie wg Państwa programów przedstawiamy następnego dnia. Każdorazowo rezerwację wycieczki potwierdza umowa i wpłata 30% zaliczki przy jej podpisaniu , przy wycieczkach szkolnych* pozostałą część należności należy wpłacić najpóźniej na  7 dni przed   wyjazdem. Na wniosek nauczyciela należność możemy rozłożyć na 2-3 dogodne raty. Korzystając z naszych promocji proszę pamiętać iż korzyści wypływające dla Państwa w ramach poszczególnych promocji się nie sumują.

Ceny z obecnego katalogu „wycieczki szkolne 2017” obowiązują na wycieczki realizowane od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 .

W kalkulacjach krajowych imprez turystycznych / wycieczkach szkolnych stosujemy pięć  przedziałów ilościowo-cenowych :

  1. od 13 – 17 osób płatnych + 2 osoby opieki /100% rabatu/, - bus
  2. od 18 – 29 osób płatnych + 2 - 3 osoby opieki /100% rabatu/, - bus lub mały autokar
  3. od 30 – 39 osób płatnych + 3 osoby opieki /100% rabatu/, - mały lub klasyczny autokar
  4. od 40 – 64 osób płatnych + 4 - 6 osób   opieki /100% rabatu/*
  5. od 65 – 90 osób płatnych + 6 - 9 osób   opieki /100% rabatu/*

W kalkulacjach zagranicznych imprez turystycznych / wycieczkach szkolnych stosujemy dwa  przedziały ilościowo-cenowe :

  1. od  30 – 39 osób płatnych + 2 osoby opieki /100% rabatu/, - mały lub klasyczny autokar
  2. od  40 – 55 osób płatnych + 3 - 4 osób   opieki /100% rabatu/*

Każdorazowo tak dopasowujemy pojemność autokaru lub busa aby wszystkie podróżujące nimi osoby miały miejsca siedzące, proszę zatem nie wymagać aby grupa 20-30 dzieci podróżowała 60-cio osobowym autokarem, natomiast nigdy Organizator nie będzie dopasowywał pojemności środka transportu do liczebności poszczególnych klas .

*przy obsłudze transportu takiej grupy, w zależności od ilości uczestników podstawiamy autokar klasyczny plus bus , autokar piętrowy lub 2  autokary  turystyczne zabierające np. po 49 osób każdy

Partnerzy