Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas

Muzeum Pana Tadeusza

Printer Friendly and PDF
Nowość

6.00 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/, przejazd do Wrocławia, po drodze krótki postój w rejonie Góry Św. Anny. Wrocław zaczynamy zwiedzać od multimedialnego MUZEUM PANA TADEUSZA gdzie na 1500 m2, to podróż do świata  INWOKACJI,  do czasów w których żył i pracował Adam MICKIEWICZ

  • Muzeum Pana Tadeusza to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność. Na płaszczyźnie tradycji polskiego romantyzmu podkreśla wątki wciąż obecne i żywe w polskiej kulturze. Poszukuje języka umożliwiającego przedstawienie kulturotwórczej roli tej spuścizny w sposób nowoczesny, nie rezygnując przy tym z prób jej reinterpretacji.
  • Jednym z celów działalności muzeum jest więc ukazanie arcydzieła oraz jego autora w kontekście społeczno-kulturowym epoki jako mocno osadzonych w realiach ówczesnej Europy i kluczowych dla kształtowania się polskiej tradycji walki o niepodległość.
  • Dzięki najnowocześniejszej technologii, przyjaznej zarówno dla młodego, jak i starszych pokoleń, w sposób przystępny i wieloaspektowy prezentujemy żywe dziedzictwo romantyzmu.
  • Na tysiącu pięciuset metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej, w osiemnastu salach, zgromadziliśmy siedemset eksponatów, zainstalowaliśmy ponad sto gier, instalacji i prezentacji multimedialnych.
  • Misją Muzeum Pana Tadeusza jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na przestrzeni ostatnich dwustu lat, a także ukazanie poematu Pan Tadeusz jako tekstu kształtującego nowoczesne myślenie o tradycji i tożsamości kulturowej.
  • Podejmujemy się tej misji w czasie dynamicznego rozwoju cyberkultury i przy negatywnych trendach statystycznych pokazywanych przez badania czytelnictwa.
  • Priorytetem ekspozycji stałej będzie maksymalna koncentracja na wątkach narracyjnych i kontekście kulturowym wywiedzionym z treści najcenniejszego eksponatu.

następnie  przejazd autokarem w rejon Sky TOWER i wyjazd „windą do nieba” na platformę widokową najwyższego budynku w Polsce, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Wrocławia. Chwila czasu w największej wrocławskiej galerii handlowej i około 15.30 wyjazd do Bielska-Białej, powrót do szkoły około godz. 20.30

Cennik:

13 - 17 osób płatnych    199,00 zł    + 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych    189,00 zł    + 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych    149,00 zł    + 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych    129,00 zł    + 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych    119,00 zł    + 6 - 9 osoby 100 % rabatu

Galeria: 

Partnerzy